![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2017/07/LAIKI.jpg)
Παρατείνεται για έναν μήνα η λειτουργία των παράλληλων λαικών αγορών στο Δήμο Ιωαννιτών στο πλαίσιο εφαρμογής των μέτρων για τον περιορισμό της πανδημίας.
Έτσι με απόφαση που υπέγραψε ο Δήμαρχος Ιωαννίνων Μωυσής Ελισάφ οι παράλληλες λαικές αγορές θα λειτουργούν και τον Απρίλιο.
Συγκεκριμένα: • Κάθε Δευτέρα, από 07.00π.μ. έως 14.30 θα λειτουργεί υπαίθρια λαϊκή αγορά στο χώρο του πρώην γηπέδου Σεισμοπλήκτων (ιδιοκτησίας Δήμου), επί της οδού Σπ. Λούη, παράλληλα με αυτήν που διεξάγεται στον ήδη καθορισμένο χώρο της υφιστάμενης λαϊκής αγοράς στην περιοχή «Σεισμόπληκτα» της κοινότητας Ιωαννίνων.
• Κάθε Τρίτη από 07.00 π.μ. έως 14.30 θα λειτουργεί υπαίθρια λαϊκή αγορά σε χώρο εντός του Ο.Τ. 285 (κυριότητας δημοσίου) που περικλείεται από τις οδούς Ζυγούρη, Καλπακίου και Κοτοπούλη, παράλληλα με αυτήν που διεξάγεται στον ήδη καθορισμένο χώρο της υφιστάμενης λαϊκής αγοράς στην περιοχή «Αμπελόκηποι» της κοινότητας Ιωαννίνων.
• Κάθε Παρασκευή από 07.00π.μ. έως 14.30 θα λειτουργεί υπαίθρια λαϊκή αγορά σε χώρο επί της αριστερής πλευράς της οδού Κερασούντος μέχρι την Ποντοηρακλείας και επί της οδού Χριστοφορίδου από την Χατζηκώστα μέχρι την Μακρυγιάννη, παράλληλα και κατ’ επέκταση με αυτήν που διεξάγεται στον ήδη καθορισμένο χώρο της υφιστάμενης λαϊκής αγοράς στην περιοχή «Ανατολή» της κοινότητας Ανατολής.
Related Posts
-
23 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουλίου 2024 Συνέχεια εργασιών επισκευής στα σχολεία
-
19 Ιουλίου 2024 Επιχείρηση εξόντωσης αδέσποτων με φόλες
-
17 Ιουλίου 2024 Δεν τα βρίσκουν Περιφέρεια και Δήμος για το επίχωμα
-
12 Ιουλίου 2024 Σφραγίζονται οι μη λειτουργικές «Γωνιές Ανακύκλωσης»
-
4 Ιουλίου 2024 Βελτιωμένη εικόνα με τους καθαρισμούς οικοπέδων
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος