![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2015/02/TASOULAS.jpg)
Μήνυμα υπέρ του εμβολιασμού έστειλε από το Κεφαλόβρυσο όπου βρέθηκε το Σάββατο ο Πρόεδρος της Βουλής Κώστας Τασούλας.
«Σήμερα εδώ στο Κεφαλόβρυσο, τιμήσαμε την μνήμη των είκοσι δύο ανθρώπων που κάηκαν ζωντανοί από την θηριωδία των ναζιστικών στρατευμάτων. Είναι πολλά αυτά τα χωριά που υπέστησαν αυτή τη θηριωδία. Η ελευθερία ήρθε με δυσκολία και θυσίες.
Σήμερα, διεκδικούμε μια άλλη ελευθερία. Την πανδημία, στην πρώτη φάση, την αντιμετωπίσαμε με κλείσιμο στο σπίτι όπου κερδήθηκε χρόνος. Σήμερα έχουμε το εμβόλιο. Σήμερα, διεκδικούμε την ελευθερία με μια απλή πράξη που δεν έχει να κάνει με το κόστος εκείνης της θυσίας. Ο ανεμβολιαστος δεν κινδυνεύει μόνο ο ίδιος, αλλά μπορεί μεταδίδοντας να προκαλέσει άθελα του πρόβλημα σε ανθρώπους που αγαπά» είπε, για να συνεχίσει: «οφείλουμε μικροί και μεγάλοι να κάνουμε το εμβόλιο.
Πράγματι, σημειώνεται μια κάμψη που δεν οφείλεται σε συνωμοσίες αλλά στο εφησυχασμό. Καλώ λοιπόν τους συμπολίτες μου, τους παρακαλώ να προχωρήσουν στον εμβολιασμό».
Related Posts
-
-
12 Απριλίου 2024 Ένα ντοκιμαντέρ για το «Πορτρέτο» του Ευάγγελου Αβέρωφ – Τοσίτσα
-
-
3 Φεβρουαρίου 2024 Στην Αθήνα η έκθεση με έργα του Μιχάλη Οικονόμου
-
24 Ιανουαρίου 2024 Μπορούμε να συνομιλήσουμε με την Ιστορία και να περιφρονήσουμε την συγκυρία
-
18 Ιανουαρίου 2024 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ Ενστάσεις για τους εμβολιασμούς στα φαρμακεία
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος