![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2017/03/dimarxeio-nea.jpg)
Σε αυξημένη ετοιμότητα και επιφυλακή έχει τεθεί η Πολιτική Προστασία του δήμου Ιωαννιτών, λόγω των καιρικών συνθηκών που επικρατούν στην περιοχή.
Ο καύσωνας υποχώρησε μέχρι νεωτέρας, καθώς αναμένεται νέο κύμα από τη Δευτέρα, ωστόσο οι ισχυροί άνεμοι μπορούν να δημιουργήσουν πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από τα υπάρχοντα.
Έτσι, ο δήμαρχος Μ. Ελισάφ ζήτησε από τη Δημ. Αστυνομία να αυξήσει τις περιπολίες σε περιοχές όπως το αισθητικό δασύλλιο της πόλης και πέρα από την επιτήρηση να καταγράφει εστίες απορριμμάτων ή άλλων υλικών και να ενημερώνει άμεσα την αρμόδια υπηρεσία.
Από την πλευρά του ο αντιδήμαρχος Γ. Λώλης, αρμόδιος για θέματα Πολιτικής Προστασίας απηύθυνε έκκληση προς τους πολίτες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί, να αποφεύγουν τις εργασίες στην ύπαιθρο, που μπορεί να προκαλέσουν πυρκαγιά και τόνισε, ότι η υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας του δήμου βρίσκεται σε συνεχή επικοινωνία με τις συναρμόδιες υπηρεσίες της περιφέρειας, και των άλλων φορέων για τον καλύτερο δυνατό συντονισμό.
Του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
Related Posts
-
23 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουλίου 2024 Συνέχεια εργασιών επισκευής στα σχολεία
-
19 Ιουλίου 2024 Επιχείρηση εξόντωσης αδέσποτων με φόλες
-
17 Ιουλίου 2024 Δεν τα βρίσκουν Περιφέρεια και Δήμος για το επίχωμα
-
12 Ιουλίου 2024 Σφραγίζονται οι μη λειτουργικές «Γωνιές Ανακύκλωσης»
-
4 Ιουλίου 2024 Βελτιωμένη εικόνα με τους καθαρισμούς οικοπέδων
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος