![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2019/03/MPEGAS-THOMAS.jpg)
Για αντιδημοκρατική και οπισθοδρομική λειτουργία της δημοτικής αρχής, κάνει λόγο σε ανακοίνωσή της η παράταξη του Θ. Μπέγκα, «Ενότητα Πολιτών Νέα Γιάννενα».
Όπως αναφέρει: «Από τη μία οι δημόσιες καταγγελίες των δημοκρατικά εκλεγμένων προέδρων τοπικών κοινοτήτων για την απαξίωσή τους εκ μέρους της δημοτικής αρχής και από την άλλη η πλήρης έλλειψη κοινωνικής ευαισθησίας που αναδεικνύεται από την απόφαση του Πνευματικού Κέντρου να καταργήσει την ενιαία αντιμετώπιση για δωρεάν δίδακτρα στις δομές τους σε όλες τις κατηγορίες των ΑμεΑ, ανεξαρτήτως ποσοστού αναπηρίας». Η παράταξη «Ενότητα Πολιτών Νέα Γιάννενα» «καταγγέλλει τις λογικές αυτές, οι οποίες παραπέμπουν σε άλλες εποχές και καλεί τη δημοτική αρχή να λειτουργήσει με σεβασμό στη δημοκρατία και να επιδείξει τη δέουσα κοινωνική ευαισθησία».
Related Posts
-
25 Ιουλίου 2024 -
19 Ιουλίου 2024 Στον δήμαρχο ο πρέσβης του Βελγίου
-
7 Ιουνίου 2024 Προετοιμασία για τα 200 χρόνια της Ζωσιμαίας Σχολής
-
6 Ιουνίου 2024 Παρέμβαση – πρόσκληση Θ. Μπέγκα για τις Ευρωεκλογές
-
6 Ιουνίου 2024 Ο δήμαρχος υποδέχθηκε την Ελ. Παπασταματοπούλου
-
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος