![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2021/12/ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ-ΔΗΜΟΣ1-1024x768.jpg)
Ο Δήμος Ιωαννιτών στο πλαίσιο των πολιτικών επιχειρησιακής ενίσχυσης τόσο των Κοινωνικών Δομών και των Προγραμμάτων του Δήμου, όσο και της Κοινωνικής Υπηρεσίας πραγματοποίησε στις 9 Δεκεμβρίου επιμορφωτικό σεμινάριο για τους δημοτικούς υπαλλήλους της Διεύθυνσης Κοινωνικής Πρόνοιας και του ΟΚΠΑΠΑ σε συνεργασία με το «Δίκτυο Καταγραφής Περιστατικών Ρατσιστικής Βίας».
Όπως αναφέρει, δεδομένου, δε, του γεγονότος ότι τα ζητήματα ισότητας, ίσης μεταχείρισης και μη διάκρισης βρίσκονται υψηλά στην κοινωνική του ατζέντα, ο Δήμος Ιωαννιτών ανοίγει διαύλους επικοινωνίας με ανεξάρτητες αρχές και φορείς της Κοινωνίας των Πολιτών, με στόχο προώθηση της κοινωνικής συνοχής και την εξάλειψη των διακρίσεων και της ρατσιστικής βίας.
Ο Δήμαρχος Ιωαννίνων Μωυσής Ελισάφ ευχαριστεί ιδιαιτέρως το «Δίκτυο Καταγραφής Περιστατικών Ρατσιστικής Βίας» για τη συμμετοχή του στη δράση εκπαίδευσης των δημοτικών υπαλλήλων και εκφράζει τη βεβαιότητά του ότι η εν λόγω επιμόρφωση αποτελεί την αρχή μιας εποικοδομητικής συνεργασίας.
Related Posts
-
23 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουλίου 2024 Συνέχεια εργασιών επισκευής στα σχολεία
-
19 Ιουλίου 2024 Επιχείρηση εξόντωσης αδέσποτων με φόλες
-
17 Ιουλίου 2024 Δεν τα βρίσκουν Περιφέρεια και Δήμος για το επίχωμα
-
12 Ιουλίου 2024 Σφραγίζονται οι μη λειτουργικές «Γωνιές Ανακύκλωσης»
-
4 Ιουλίου 2024 Βελτιωμένη εικόνα με τους καθαρισμούς οικοπέδων
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος