![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2022/05/ΔΗΜΟΣ-ΙΩΑΝΝΙΤΩΝ-ΤΙΡΑΝΑ3-1024x576.jpg)
Ένα πιο ισχυρό αποτύπωμα στην Αλβανία επιδιώκουν τα Γιάννενα, όπως φάνηκε και στη συνάντηση με εκπροσώπους ταξιδιωτικών γραφείων και tour operators της Αλβανίας στους οποίους παρουσιάστηκε ο προορισμός «Ιωάννινα», στο πλαίσιο των πρωτοβουλιών της «Διπλωματίας Προορισμών».
Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, που πραγματοποιήθηκε σε κεντρικό ξενοδοχείο των Τιράνων, ξενοδόχοι από την πόλη μας είχαν την ευκαιρία να πάρουν μέρος σε συναντήσεις Β2Β με επιχειρηματίες από τη γειτονική χώρα.
Η πρωτοβουλία υλοποιήθηκε υπό την αιγίδα και την υποστήριξη του δήμου Ιωαννιτών, του ΕΟΤ, της Ένωσης Ξενοδόχων Ιωαννίνων, αλλά και της αεροπορικής εταιρείας Aegean Airlines και της Ένωσης Ξενοδόχων Θεσσαλονίκης, καθώς, μαζί με το τουριστικό προϊόν της πόλης των Ιωαννίνων, παρουσιάστηκε και ο προορισμός της συμπρωτεύουσας.
Στην εκδήλωση απηύθυνε χαιρετισμό η πρέσβης της Ελλάδας στα Τίρανα, Σοφία Φιλιππίδου ενώ εκ μέρους του δήμου Ιωαννιτών, στην αποστολή συμμετείχαν, ο αντιδήμαρχος Τουρισμού, Γεώργιος Λώλης και ο αναπληρωτής προϊστάμενος του Τμήματος Τουρισμού του δήμου Αιμίλιος Νέος.
ΦΙΛΗΜΩΝ ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ
Related Posts
-
24 Ιουλίου 2024 -
16 Ιουλίου 2024 Μαθαίνοντας τις αξίες του Κοινοβουλευτισμού και της συμμετοχής
-
16 Ιουλίου 2024 «Να αλλάξουμε το ΠΑΣΟΚ για να αλλάξουμε και τη χώρα»
-
13 Ιουλίου 2024 Και ο καιρός «τρελάθηκε» στα Γιάννενα την Πέμπτη
-
5 Ιουνίου 2024 «Δικαιωμένοι και αισιόδοξοι για τις εκλογές»
-
4 Ιουνίου 2024 Πίσω από τη βιτρίνα της πόλης, το χάος και η αδιαφορία…
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος