![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2022/09/ΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ-ΓΙΑ-ΤΟ-ΠΟΔΗΛΑΤΟ.jpg)
Η συμμετοχή των πολιτών στην διαδικασία ενσωμάτωσης του ποδηλάτου στην καθημερινότητα της πόλης των Ιωαννίνων είναι πολύ σημαντική και θα συμβάλει στο να δημιουργηθούν κατάλληλες υποδομές και συνθήκες ώστε να μπορούμε να κάνουμε ποδήλατο, με ασφάλεια.
Αυτό αναφέρει ο Δήμος Ιωαννιτών που έχει ανακοινώσει ότι θα πάρει πρωτοβουλίες για το ποδήλατο, διότι αποτελεί πυλώνα για να επικρατήσουν συνθήκες βιώσιμης κινητικότητας στην πόλη.Στο πλαίσιο αυτό, ο Δήμος Ιωαννιτών προσκαλεί το κοινό να αφιερώσει 5 λεπτά από τον χρόνο του για να συμπληρώσει το ερωτηματολόγιο (ο σύνδεσμος: https://bit.ly/ 3TXdFbh) που αναζητά τα προβλήματα, τις δυσκολίες και τις επιθυμίες/προτάσεις των πολιτών που κάνουν ποδήλατο αλλά και των πολιτών που επιθυμούν να κάνουν. Το ερωτηματολόγιο είναι ανώνυμο και οι απαντήσεις θα αξιοποιηθούν από το Δήμο Ιωαννιτών για την καλύτερη ενσωμάτωση του ποδηλάτου στην πόλη. Η συμμετοχική διαδικασία για την ενσωμάτωση του ποδηλάτου στην πόλη μας είναι σε εξέλιξη. Τη Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου και ώρα 18.00 στον Πολιτιστικό Πολυχώρο ‘Δημ. Χατζής’ (Παλαιά Σφαγεία) όπου θα γίνει το 2ο συμμετοχικό εργαστήρι για το ποδήλατο.
Related Posts
-
23 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουλίου 2024 Συνέχεια εργασιών επισκευής στα σχολεία
-
19 Ιουλίου 2024 Επιχείρηση εξόντωσης αδέσποτων με φόλες
-
17 Ιουλίου 2024 Δεν τα βρίσκουν Περιφέρεια και Δήμος για το επίχωμα
-
12 Ιουλίου 2024 Σφραγίζονται οι μη λειτουργικές «Γωνιές Ανακύκλωσης»
-
4 Ιουλίου 2024 Βελτιωμένη εικόνα με τους καθαρισμούς οικοπέδων
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος