![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2022/10/ΕΛΙΣΑΦ-ΦΙΕΡΙ-1024x687.jpg)
Με αντιπροσωπεία από τον Δήμο του Φίερι Αλβανίας συναντήθηκε ο Δήμαρχος Ιωαννίνων Μωυσής Ελισάφ.
Στην αντιπροσωπεία μετείχε η Περιφερειάρχης Evisa Sema, ο Δήμαρχος Armando Subashi, η βουλευτής της περιοχής Mirela Pitushi, η Διευθύντρια Πολιτιστικών Θεμάτων Ardiana Mile και ο Γενικός Πρόξενος της Αλβανίας στα Ιωάννινα Eltjon Verleni. Στη συνάντηση παρών ήταν και ο πρώην δήμαρχος Ιωαννίνων Φίλιππας Φίλιος ο οποίος είχε ανακηρυχθεί επίτιμος δημότης από τον Δήμο του Φίερι.
Στη συνάντηση συζητήθηκε η ενδυνάμωση της συνεργασίας στον τουριστικό και πολιτιστικό τομέα και αποτυπώθηκε η βούληση όλων για συντονισμένες δράσεις προς την κατεύθυνση αυτή.
Επίσης τονίστηκε η ανάγκη ολοκλήρωσης των οδικών έργων τόσο από την πλευρά της Ελλάδας όσο και της Αλβανίας που θα μειώσουν σημαντικά τις αποστάσεις και θα συμβάλλουν στην ανάπτυξη των περιοχών.
Related Posts
-
-
4 Απριλίου 2024 Βάση δεδομένων για τα ακίνητα του Δήμου
-
4 Απριλίου 2024 Με το μπλε χρώμα της ευαισθητοποίησης για τον Αυτισμό
-
27 Μαρτίου 2024 Στο Δημαρχείο μαθητές σχολείων της πόλης
-
23 Μαρτίου 2024 Σβήνουν για μία ώρα τα φώτα στο Δημαρχείο
-
16 Μαρτίου 2024 Πολιτικό μνημόσυνο για τον Μωυσή Ελισάφ
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος