![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2022/12/ΚΑΛΑΝΤΑ-ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ-1-1024x768.jpg)
Η Φιλαρμονική Ορχήστρα, η Στρατιωτική Μπάντα και Πολιτιστικοί Σύλλογοι γέμισαν με γιορτινές μελωδίες χθες, το Δημαρχείο Ιωαννίνων.
Έψαλλαν τα Κάλαντα της Πρωτοχρονιάς και αντάλλαξαν ευχές για τον ερχομό του νέου έτους με τον αναπληρωτή δημάρχου Βαγγέλη Πήχα, τον Γενικό Γραμματέα του Δήμου Βασίλη Ζωγράφο, αντιδημάρχους, Προέδρους Νομικών Προσώπων και δημοτικούς συμβούλους. Την ίδια ώρα στην επάνω πλατεία, στο διοικητήριο της Περιφέρειας Ηπείρου, τα έψαλλαν στον περιφερειάρχη Αλ. Καχριμάνη και στους αντιπεριφερειάρχες διαδοχικά, η Αδελφότητα Ποντίων και Μικρασιατών Ηπείρου, το παιδικό τμήμα του Συλλόγου Καλαρρυτών «Η ΠΙΝΔΟΣ» και η στρατιωτική μπάντα της 8ης Ταξιαρχίας. Την ειδοποιό διαφορά έκαναν φυσικά τα ποντιακά κάλαντα, αλλά και τα κάλαντα στη βλάχικη διάλεκτο.
Related Posts
-
15 Ιουνίου 2024 -
14 Ιουνίου 2024 Αντιδρούν οδηγοί και επιχειρήσεις στην απαγόρευση κυκλοφορίας
-
-
6 Απριλίου 2024 Νέα δίκτυα σύνδεσης για έρευνα και καινοτομία
-
4 Απριλίου 2024 Βάση δεδομένων για τα ακίνητα του Δήμου
-
4 Απριλίου 2024 Με το μπλε χρώμα της ευαισθητοποίησης για τον Αυτισμό
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος