![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2023/06/ΟΚΠΑΠΑ-ΕΚΔΗΛΩΣΗ-ΠΑΙΔΙΚΟΙ2-1024x538.jpg)
Σε κοινή παιδαγωγική δράση με θέμα την «Φιλία» συμμετείχαν οι μικροί μαθητές των Παιδικών & Βρεφονηπιακών Σταθμών του «Ο.Κ.Π.Α.Π.Α.» του Δήμου Ιωαννιτών. Παιδικός και Βρεφονηπιακός Σταθμός συνεργάστηκαν μεταξύ τους σε αυτή την κοινή παιδαγωγική δράση με οργανωμένες ομαδικές δραστηριότητες όπως χορός, ομαδικά παιχνίδια και τραγούδια που σκοπό είχαν την γνωριμία των μαθητών μεταξύ τους, την συνεργασία αλλά και την ενίσχυση δημιουργικών φιλικών σχέσεων. Στο πλαίσιο αυτής της θεματικής ενότητας οι μικροί μαθητές είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν την αξία της φιλίας και της αγάπης και να ανακαλύψουν τα θετικά που προσφέρει η φιλία όπως η ενίσχυση της αυτοπεποίθησης, το μοίρασμα, η απεριόριστη αγάπη και η ατελείωτη διασκέδαση.
Related Posts
-
24 Ιουλίου 2024 -
13 Ιουλίου 2024 Άρχισε η περίοδος υποβολής αιτήσεων για βρεφονηπιακούς και ΚΔΑΠ
-
18 Ιουνίου 2024 Ένας καινούργιος χώρος και αφιέρωμα στον Μ. Χατζιδάκι
-
-
-
13 Απριλίου 2024 Εκδηλώσεις του Μουσικού Σχολείου Ιωαννίνων
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος