![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2023/06/ΝΟΙ-ΣΧΟΙΝΙΑΣ.jpg)
Την κατηγορία under 23 και την κατηγορία Ανδρών – Γυναικών αφορούν τα κοινόβια που λαμβάνουν χώρα στο κωπηλατοδρόμιο του Σχοινιά μέχρι τις 17 Ιουνίου, οπότε και από τη διαδικασία των trials θα προκύψει η ομάδα που θα αγωνιστεί στη συγκεκριμένη κατηγορία στους επερχόμενους διεθνείς αγώνες.
Εκ μέρους του Ναυτικού Ομίλου Ιωαννίνων συμμετέχουν στο κοινόβιο οι Πρωταθλητές Λεωνίδας Παλαιοπάνος και Παύλος Φαϊτάς.
Στη διαδικασία των trials θα λάβουν μέρος και οι Πρωταθλήτριες αδερφές Κυρίδου στο αγώνισμα της 2-Γυναικών, με στόχο την Ολυμπιακή πρόκριση καθώς και η Πρωταθλήτρια του Ομίλου Αικατερίνη Γκόγκου στο αγώνισμα του Σκιφ Γυναικών -23.
Στο μεταξύ, συνεχίζει την προετοιμασία στην κατηγορία Ανδρών ο Πρωταθλητής του Ν.Ο.Ι. Αθανάσιος Παλαιοπάνος με απώτερο στόχο το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών το Σεπτέμβριο, διεκδικώντας το Ολυμπιακό εισιτήριο.
Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ν.Ο.Ι. εύχεται «καλά αποτελέσματα στους αθλητές/τριές του και να αποτελέσουν και πάλι μέλη του πληρώματος της Εθνικής Ομάδας σε όλες τις κατηγορίες».
Related Posts
-
23 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουλίου 2024 Για την υπεράσπιση του τίτλου ο ΝΟΙ στην Καστοριά
-
4 Ιουνίου 2024 Σπουδαίες εμφανίσεις από τα «κουπιά» του Ν.Ο.Ι.
-
-
12 Απριλίου 2024 ΝΟΙ – Παρέλαβε τα κύπελλα του Πρωταθλητή και Πολυνίκη Ελλάδος
-
20 Φεβρουαρίου 2024 Νέα Διοίκηση στον Ναυτικό Όμιλο Ιωαννίνων
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.902)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.058)
- Εκδηλώσεις(1.520)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος