![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2023/08/ΧΑΛΚΙΑΣ-ΓΡΑΝΙΤΣΟΠΟΥΛΑ-724x1024.jpg)
Μουσική εκδήλωση αφιερωμένη στο δεξιοτέχνη του κλαρίνου και έναν από τους σημαντικότερους εκπροσώπους της ηπειρώτικης δημοτικής μας παράδοσης, τον Τάσο Χαλκιά διοργανώνει και φέτος ο Δήμος Ζίτσας στη γενέτειρά του, την Κοινότητα Γρανιτσοπούλας.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί σήμερα το βράδυ (21:00) με τη συμμετοχή του γιού του Λάκη Χαλκιά, στην πλατεία της Γρανιτσοπούλας. Στοιχεία από τη ζωή και το έργο του Τάσου Χαλκιά θα παρουσιάσει ο ηθοποιός Γρηγόρης Βαλτινός.
Το μουσικό πρόγραμμα πλαισιώνουν επίσης η Λευκοθέα Φιλιππίδη στο τραγούδι και ο Νίκος Φιλιππίδης στο κλαρίνο και θα συμμετέχουν η Νότα Καλτσούνη στο τραγούδι και ο Βασίλης Παπαγεωργίου στο κλαρίνο.
Related Posts
-
20 Ιουλίου 2024 -
12 Ιουλίου 2024 Πανσέληνος με ρυθμό τάγκο και φλαμέγκο
-
4 Ιουλίου 2024 ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ Pasodoble Español από τη Φιλαρμονική
-
10 Απριλίου 2024 Εκδηλώσεις του Μουσικού Σχολείου Ιωαννίνων
-
28 Νοεμβρίου 2023 ΖΠΑ – 2 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ Το Ηπειρωτικό Ensemble σε μία πρωτότυπη συνάντηση
-
27 Σεπτεμβρίου 2023 «Αλησμονώ και χαίρομαι»
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.902)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.058)
- Εκδηλώσεις(1.520)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος