![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2023/12/ΚΟΝΙΤΣΑ-ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ-ΔΕΝΤΡΟ1-768x1024.jpg)
Γιορτινή ατμόσφαιρα την Κυριακή στην κεντρική πλατεία Κόνιτσας. Με τη συμμετοχή πολλών κατοίκων και επισκεπτών φωταγωγήθηκε το χριστουγεννιάτικο δέντρο από τον Δήμαρχο Νικόλαο Εξάρχου, παρουσία του νεοεκλεγέντος Δημάρχου Ανδρέα Παπασπύρου, Αντιδημάρχων και Δημοτικών Συμβούλων.
Τα μικρά παιδιά με ενθουσιασμό μέτρησαν αντίστροφα για τη φωταγώγηση, ενώ χριστουγεννιάτικες μελωδίες ερμήνευσε η Φιλαρμονική Ορχήστρα Δήμου Κόνιτσας «Ελευθέριος Χ. Παγγές», με τη Νεανική και Μικτή Χορωδία Ενηλίκων Δήμου Κόνιτσας.
Παράλληλα, οι μαθητές των σχολείων και σύλλογοι της Κόνιτσας πραγματοποίησαν εορταστικό Bazaar στον χώρο της πλατείας, το οποίο θα συνεχιστεί καθ΄ όλη τη διάρκεια των εορτών.
Σήμερα Τετάρτη στις 18:00 το Οικοτροφείο «Νόστος» της Εταιρείας Ψυχοκοινωνικής Έρευνας και Παρέμβασης – Ε.Ψ.Ε.Π. καλεί μικρούς και μεγάλους να φωτίσουν όλοι μαζί τον ουρανό με ιπτάμενα φαναράκια ενόψει των Χριστουγέννων και με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία.
Related Posts
-
16 Ιουλίου 2024 -
15 Ιουνίου 2024 Γιατί ’ναι μαύρα τα βουνά 2024
-
7 Ιουνίου 2024 Εκπαίδευση και μάθηση μέσα από το παιχνίδι
-
5 Ιουνίου 2024 Γιατί ’ναι μαύρα τα βουνά 2024
-
-
25 Μαΐου 2024 Γνωρίζοντας τον πολιτισμό του οίνου
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος