«Τρίτη ηλικία: Ποιότητα ζωής και ευδόκιμο γήρας» ήταν το θέμα της ενημερωτικής δράσης που πραγματοποίησε ο Δήμος Ζίτσας στο χώρο του ΚΑΠΗ Ελεούσας.
Οι συμμετέχοντες είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν από την ψυχολόγο του προγράμματος «Βοήθεια στο σπίτι» Ναταλία Λιάτσου, για τους τρόπους διαχείρισης των δυσκολιών που αντιμετωπίζουν στην καθημερινότητά τους και τις διεξόδους που μπορούν να βρουν απευθυνόμενοι στα υποστηρικτικά δίκτυα και υπηρεσίες που λειτουργούν είτε στο Δήμο Ζίτσας είτε σε άλλους φορείς.
Η δράση εντάσσεται στο πλαίσιο ενός ευρύτερου κύκλου εκδηλώσεων – ομιλιών που προγραμματίζει το Αυτοτελές Τμήμα Κοινωνικής Προστασίας του Δήμου για τα μέλη των ΚΑΠΗ καθώς και όλους τους ενδιαφερόμενους με στόχο την ενημέρωσή τους για ψυχοκοινωνικά ζητήματα που απασχολούν την Τρίτη ηλικία.
Related Posts
-
26 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουνίου 2024 Φεστιβάλ παραδοσιακών χορών στον Δήμο Ζίτσας
-
15 Ιουνίου 2024 Πάνω από 700 αθλητές στο 1ο Τουρνουά Ακαδημιών Ποδοσφαίρου
-
12 Ιουνίου 2024 Φθηνότερα εισιτήρια, περισσότερα δρομολόγια
-
-
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος