![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2024/05/ΜΠΕΓΚΑΣ-ΤΣΟΛΑΚΗ-ΜΑΡΚΟΥΛΑ-1024x768.jpg)
Συνάντηση με την πρόεδρο του Κέντρου Κοινωνικής Πρόνοιας Περιφέρειας Ηπείρου, Μαρία Τσολάκη, είχε στο γραφείο του ο δήμαρχος Ιωαννίνων, Θωμάς Μπέγκας και η αντιδήμαρχος Κοινωνικής Αλληλεγγύης Σοφία Μαρκούλα.
Στη διάρκειά της συζητήθηκαν θέματα που αφορούν την κοινωνική πολιτική του δήμου και τη δράση του Κέντρου καθώς και τρόποι καλύτερης συνεργασίας και διασύνδεσης με σκοπό την αναβάθμιση των παρεχόμενων υπηρεσιών στους πολίτες.
Η κ. Τσολάκη ζήτησε τεχνική υποστήριξη από το δήμο Ιωαννιτών με το δήμαρχο να προτείνει την υπογραφή μιας προγραμματικής σύμβασης μεταξύ των δύο φορέων.
Ο κ. Μπέγκας τόνισε πως η συνεργασία που υπάρχει ήδη μπορεί να αναπτυχτεί ακόμα περισσότερο, προσθέτοντας ότι η κ. Μαρκούλα ως αρμόδια αντιδήμαρχος θα αναλάβει ένα πιο επιτελικό ρόλο στην προσπάθεια αυτή.
«Η κοινωνική πολιτική είναι ένας τομέας στον οποίο η δημοτική μας αρχή δίνει ιδιαίτερη βαρύτητα. Από την προηγούμενη θητεία μας έχουμε αποδείξει ότι εργαζόμαστε μεθοδικά με στόχο να απλώσουμε ένα δίχτυ προστασίας στις πιο ευάλωτες ομάδες του πληθυσμού. Σε αυτή την προσπάθεια χρειαζόμαστε συνέργειες και το Κέντρο Κοινωνική Πρόνοιας Ηπείρου με την πρόεδρό του κ. Τσολάκη, είναι πάντα δίπλα μας. Το ίδιο κάνουμε και εμείς, με όσες δυνάμεις έχουμε προκειμένου να συνδράμουμε το έργο τους. Είμαι σίγουρος ότι μόνο αν θέσουμε κοινούς στόχους και τους υπηρετήσουμε συλλογικά μπορούμε να καταφέρουμε τα καλύτερα αποτελέσματα, δήλωσε μετά το τέλος της συνάντησης ο κ. Μπέγκας.
Related Posts
-
25 Ιουλίου 2024 -
19 Ιουλίου 2024 Στον δήμαρχο ο πρέσβης του Βελγίου
-
7 Ιουνίου 2024 Προετοιμασία για τα 200 χρόνια της Ζωσιμαίας Σχολής
-
6 Ιουνίου 2024 Παρέμβαση – πρόσκληση Θ. Μπέγκα για τις Ευρωεκλογές
-
6 Ιουνίου 2024 Ο δήμαρχος υποδέχθηκε την Ελ. Παπασταματοπούλου
-
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.899)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.058)
- Εκδηλώσεις(1.520)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος