![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2016/01/zagoroxoria.jpg)
Χωρίς ρεύμα για δεύτερη φορά σε διάστημα λίγων ημερών, έμεινε και πάλι η μεγαλύτερη περιοχή του Δ. Ζαγορίου, από το μεσημέρι της Τρίτης, παρατείνοντας μία εξαιρετικά δύσκολη κατάσταση για τους μόνιμους κατοίκους και τις λιγοστές επιχειρήσεις που εξακολουθούν σε αυτές τις συνθήκες να λειτουργούν στα χωριά.
Η κατάσταση έχει προκαλέσει την έντονη αντίδραση του δήμου Ζαγορίου, με τον δήμαρχο Γ. Σουκουβέλο, να επιρρίπτει τις ευθύνες στον ΔΕΔΔΗΕ και περισσότερο επικεντρωμένα στις εργασίες συντήρησης του δικτύου, οι οποίες είτε δεν γίνονται είτε όταν γίνονται, δεν υπάρχει ούτε η ενημέρωση του δήμου, ούτε και ζητείται η άποψή του ή των κατοίκων για τα σημεία που πρέπει να γίνει ο καθαρισμός, με αποτέλεσμα να γίνονται ζημιές στο δίκτυο, οι οποίες κάνουν την εμφάνισή τους το χειμώνα, σε δύσκολες καιρικές συνθήκες, όπως αυτές των τελευταίων ημερών.
Related Posts
-
6 Ιουνίου 2024 -
4 Ιουνίου 2024 Ο Πρωθυπουργός για την «οικουμενική κληρονομιά» του Ζαγορίου
-
28 Μαΐου 2024 Παγκόσμιο πολιτιστικό τοπίο το Ζαγόρι
-
28 Μαΐου 2024 Έμπρακτη δέσμευση για την προστασία της περιοχής
-
-
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.906)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.058)
- Εκδηλώσεις(1.520)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος