![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2018/05/noi-ntouskos.jpg)
Με τους κορυφαίους σκιφίστες της Ευρώπης αναμετρήθηκε ο Στέφανος Ντούσκος στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κωπηλασίας Ανδρών – Γυναικών που έγινε στο Βαρέζε της Ιταλίας, αμέσως μετά την προολυμπιακή ρεγκάτα, από την οποία ο πρωταθλητής του Ν.Ο.Ι. εξασφάλισε την πρόκριση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.
Ο Γιαννιώτης κωπηλάτης κατάφερε να φτάσει στον μεγάλο τελικό του αγωνίσματος κάνοντας δύο εξαιρετικές κούρσες σε προκριματικό και ημιτελικό, έχασε όμως το μετάλλιο κυριολεκτικά στο… νήμα. Στα τελευταία μέτρα της κούρσας πέρασε στην τρίτη θέση ο Πολωνός Ζούμτσουκ τερματίζοντας σε χρόνο 6:51.85 με τον Στέφανο να τερματίζει τέταρτος με 6.52.34. Δηλαδή, το χάλκινο μετάλλιο χάθηκε για λιγότερο από ένα δευτερόλεπτο.
Παρόλα αυτά, ο Στ. Ντούσκος, όπως εξάλλου και η ελληνική Δίκωπος των Γυναικών με τις Χριστίνα Μπούρμου – Μαρία Κυρίδου που επίσης κατέκτησαν την τέταρτη θέση στο αγώνισμά τους απέδειξαν το υψηλό αγωνιστικό τους επίπεδο βάζοντας τις βάσεις για ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες στο μέλλον.
Related Posts
-
23 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουλίου 2024 Για την υπεράσπιση του τίτλου ο ΝΟΙ στην Καστοριά
-
4 Ιουνίου 2024 Σπουδαίες εμφανίσεις από τα «κουπιά» του Ν.Ο.Ι.
-
-
12 Απριλίου 2024 ΝΟΙ – Παρέλαβε τα κύπελλα του Πρωταθλητή και Πολυνίκη Ελλάδος
-
20 Φεβρουαρίου 2024 Νέα Διοίκηση στον Ναυτικό Όμιλο Ιωαννίνων
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος