![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2021/04/NOI-ΑΘΛΗΤΕΣ.jpg)
Διήμερο αξιολόγησης για τους κωπηλάτες όλης της χώρας προκειμένου να επιλεγούν εκείνοι που θα στελεχώσουν την Ελληνική Εθνική Ομάδα είναι αυτό που έρχεται.
Στο Κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά θα διεξαχθούν από την Ελληνική Κωπηλατική Ομοσπονδία σήμερα Σάββατο και αύριο Κυριακή οι εξ αναβολής προκρίσεις για τις κατηγορίες Ανδρών – Γυναικών και Εφήβων – Νεανίδων.
Ο Ναυτικός Όμιλος Ιωαννίνων θα λάβει μέρος σ’ αυτές με συνολικά 12 επίλεκτους αθλητές. Συγκεκριμένα, θα τρέξουν ο Στέφανος Ντούσκος στο Σκιφ Ανδρών, οι Θανάσης και Λεωνίδας Παλαιοπάνος στη Δίκωπο Ανδρών κάτω των 23 ετών, οι Παύλος Φαϊτάς και Γιώργος Κώτσιας στο Σκιφ ελαφρών βαρών Ανδρών κάτω των 23 ετών, η Κατερίνα Γκόγκου στο Σκιφ Νεανίδων, οι Ιάσονας Εξάρχου και Βασίλης Σαραλιώτης στο Σκιφ Εφήβων και τέλος οι Σπύρος Γεωργίου – Ανδρέας Καρέτσος και Λεωνίδας Κοπίδης – Ηλίας Μπλέτσας στη Δίκωπο Εφήβων.
Την αποστολή του ΝΟΙ συνοδεύουν οι προπονητές Φώτης Λιόντος και Αγγελική Γκρέμου, ενώ στον Σχινιά θα βρεθεί για τους αγώνες και η πρόεδρος του Ομίλου Μάρθα Παλαιοπάνου.
Related Posts
-
23 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουλίου 2024 Για την υπεράσπιση του τίτλου ο ΝΟΙ στην Καστοριά
-
4 Ιουνίου 2024 Σπουδαίες εμφανίσεις από τα «κουπιά» του Ν.Ο.Ι.
-
-
12 Απριλίου 2024 ΝΟΙ – Παρέλαβε τα κύπελλα του Πρωταθλητή και Πολυνίκη Ελλάδος
-
20 Φεβρουαρίου 2024 Νέα Διοίκηση στον Ναυτικό Όμιλο Ιωαννίνων
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.899)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.058)
- Εκδηλώσεις(1.520)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος