![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2015/04/konitsa.jpg)
Ο Δήμαρχος Κόνιτσας εκφράζει θερμές ευχαριστίες στον Παναγιώτη Φραγκούλη, Γενικό Διευθυντή της Πτηνοτροφικής Ιωαννίνων Α.Ε. “Ovo Fresco Α.Β.Ε.Ε.” για την δωρεάν προσφορά καρδιογράφου στο Κέντρο Υγείας Κόνιτσας.
«Η δωρεά του αποκτά ιδιαίτερη σημασία για την περιοχή, σε μια εποχή που η πανδημία του κορονοϊού έχει καταστήσει πολύ σημαντική την πρωτοβάθμια περίθαλψη. Με δεδομένα μάλιστα τα πολλά προβλήματα που αντιμετωπίζει το Κέντρο Υγείας, η ενίσχυσή του κρίνεται πιο απαραίτητη από ποτέ», αναφέρει η ανακοίνωση του Δήμου.
Η παράδοση του καρδιογράφου έγινε το Σάββατο 24 Απριλίου στο Κέντρο Υγείας, όπου παρευρέθηκαν ο δωρητής Παναγιώτης Φραγκούλης, η Βουλευτής Ιωαννίνων Μαρία Κεφάλα, ο Διευθυντής του Κέντρου Υγείας Μιχάλης Κορτζής και ο Δήμαρχος Νικόλαος Εξάρχου.
Στη συνέχεια στο Γραφείο Δημάρχου παρουσία της Βουλευτή Μαρίας Κεφάλα και του Διευθυντή του Κέντρου Υγείας Κόνιτσας, συζητήθηκαν τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η περιοχή μας στον τομέα της πρωτοβάθμιας υγείας, προτάθηκαν λύσεις και η κ. Κεφάλα δεσμεύτηκε ότι θα τα προωθήσει στους αρμόδιους φορείς, όπως αναφέρει η ανακοίνωση.
Ο Δήμαρχος ευχαριστεί την κα Κεφάλα για το συνεχές ενδιαφέρον της για την περιοχή μας, τον Διευθυντή και το προσωπικό του Κέντρου Υγείας για την προσπάθεια κάλυψης των αναγκών και αναβάθμισης των υπηρεσιών του Κέντρου Υγείας, ευχόμενος Καλή Ανάσταση με υγεία, προσωπική και οικογενειακή ευτυχία.
Related Posts
-
16 Ιουλίου 2024 -
15 Ιουνίου 2024 Γιατί ’ναι μαύρα τα βουνά 2024
-
7 Ιουνίου 2024 Εκπαίδευση και μάθηση μέσα από το παιχνίδι
-
5 Ιουνίου 2024 Γιατί ’ναι μαύρα τα βουνά 2024
-
-
25 Μαΐου 2024 Γνωρίζοντας τον πολιτισμό του οίνου
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος