![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2021/05/ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΩΣΕΙΣ-ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ-1024x768.jpg)
Νέα άσφαλτο βλέπουν πολλοί δρόμοι στην πόλη, αφού βρίσκεται σε εξέλιξη το έργο ασφαλτόστρωσης οδών στο Δήμο Ιωαννιτών, το οποίο περιλαμβάνει παρεμβάσεις σε δρόμους του αστικού ιστού.
Οι εργασίες σε αρκετούς δρόμους έχουν ήδη ολοκληρωθεί ενώ σε άλλους είναι σε εξέλιξη με σκοπό η συνολική εργολαβία να έχει αποπερατωθεί στο αμέσως επόμενο διάστημα.
«Είναι γεγονός ότι πολλοί δρόμοι παρουσιάζουν προβλήματα τα οποία έγιναν μεγαλύτερα από τις καιρικές συνθήκες που επικράτησαν το χειμώνα. Με την συγκεκριμένη εργολαβία επιλύουμε πολλά απ’ αυτά ενώ οι υπηρεσίες μας εξετάζουν τρόπους και για άλλες παρεμβάσεις με σκοπό την αναβάθμιση των οδικών υποδομών», ανέφερε σε δηλώσεις του ο Αντιδήμαρχος Έργων Γιώργος Αρλέτος.
Σημείωσε δε ότι ο Δήμος με ανάλογες εργολαβίες παρεμβαίνει και στις Δημοτικές Ενότητες ώστε να αντιμετωπιστούν ανάλογα προβλήματα.
Related Posts
-
23 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουλίου 2024 Συνέχεια εργασιών επισκευής στα σχολεία
-
19 Ιουλίου 2024 Επιχείρηση εξόντωσης αδέσποτων με φόλες
-
17 Ιουλίου 2024 Δεν τα βρίσκουν Περιφέρεια και Δήμος για το επίχωμα
-
12 Ιουλίου 2024 Σφραγίζονται οι μη λειτουργικές «Γωνιές Ανακύκλωσης»
-
4 Ιουλίου 2024 Βελτιωμένη εικόνα με τους καθαρισμούς οικοπέδων
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.902)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.058)
- Εκδηλώσεις(1.520)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος