![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2019/03/kaxrimanis-new.jpg)
Την ικανοποίησή του για τις ανακοινώσεις και εξαγγελίες του Πρωθυπουργού από τη ΔΕΘ το Σάββατο και την Κυριακή αντίστοιχα εξέφρασε ο περιφερειάρχης Ηπείρου Αλ. Καχριμάνης.
Ιδιαίτερα στάθηκε σε δύο σημεία, που αναφέρονται στις επικείμενες περιοδείες του πρωθυπουργού και στις 13 περιφέρειες της χώρας μεταξύ αυτών και στην Ήπειρο για την διαμόρφωση του Εθνικού Σχεδίου Δράσης για τη νεολαία και αφετέρου στις ανακοινώσεις για την προστασία των προϊόντων του πρωτογενούς τομέα.
«Θεωρώ, ότι για όλους τους τομείς ανακοινώθηκαν θετικές ειδήσεις, αποτέλεσμα συστηματικής δουλειάς και σκέψης. Προσωπικά, με ικανοποίησε η τοποθέτηση του Πρωθυπουργού για τον πρωτογενή τομέα, σχετικά με την υλοποίηση του σχεδίου «Άρτεμις» το οποίο υπήρχε, αλλά δεν εφαρμοζόταν.
Στο εξής, οτιδήποτε εισάγεται, καταγράφεται, επεξεργάζεται και καταναλώνεται θα έχουμε τη δυνατότητα να το ελέγχουμε. Εάν αυτό το σύστημα εφαρμοστεί παντού, θα τελειώσουν οι μαϊμουδιές», ανέφερε σε δήλωσή του ο κ. Καχριμάνης.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
Related Posts
-
18 Ιουλίου 2024 -
16 Ιουλίου 2024 Κοινό μέτωπο απέναντι στον ΟΠΕΚΕΠΕ
-
9 Ιουλίου 2024 Φόβοι για «στάση πληρωμών» στα έργα
-
4 Μαΐου 2024 «Το Πάσχα ας γίνει και φέτος αφετηρία αισιοδοξίας»
-
9 Απριλίου 2024 Ανασκεύασε την τοποθέτησή του για τις σήραγγες της Εγνατίας
-
30 Μαρτίου 2024 Μια γροθιά για τη νίκη η οικογένεια του ΠΑΣ
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.902)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.058)
- Εκδηλώσεις(1.520)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος