![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2021/11/ΕΛΙΣΑΦ-ΑΓΙΑ-ΝΑΠΑ-768x1024.jpg)
Τη δυνατότητα προβολής των Ιωαννίνων διερεύνησε σε τρεις συναντήσεις που είχε στην Κύπρο όπου βρίσκεται ο Δήμαρχος Ιωαννίνων Μωυσής Ελισάφ.
Η επίσκεψη γίνεται με αφορμή την παρουσία των Ιωαννίνων ως ιδανικού προορισμού 365 ημέρες τον χρόνο και σκοπό έχει την προσέλκυση τουριστών από την Κύπρο.
Στο πλαίσιο της επίσκεψης αυτής ο Δήμαρχος Ιωαννίνων συναντήθηκε με τον Δήμαρχο Στροβόλου Ανδρέα Παπαχαραλάμπους. Ο Στρόβολος είναι από τους μεγαλύτερους δήμους της Κύπρου και με την συνάντηση αυτή τέθηκαν οι βάσεις για ανάπτυξη συνεργασιών στους τομείς του τουρισμού και του πολιτισμού.
Ο Δήμαρχος Ιωαννίνων συναντήθηκε επίσης με τον Δήμαρχο Αγίας Νάπας, πόλη με την οποία τα Γιάννενα διατηρούν μόνιμη συνεργασία ενώ ιδιαίτερα εποικοδομητική ήταν η συνάντηση και η συνεργασία με τον Δήμαρχο Λεμεσού.
Η Αγία Νάπα και η Λεμεσός αποτελούν πόλεις με τις οποίες τα Γιάννενα έχουν αδελφοποιηθεί.
Κατά την συνάντηση του Δημάρχου Ιωαννίνων με τον δήμαρχο της Λεμεσού συζητήθηκε η εμβάθυνση της συνεργασίας και η διοργάνωση τριήμερων εκδηλώσεων- παρουσιάσεων στις δύο πόλεις οι οποίες θα δώσουν την δυνατότητα προβολής και γνωριμίας με τους προορισμούς.
Related Posts
-
-
23 Ιουλίου 2024 Στα Γιάννενα το συνέδριο των Ηπειρωτών Εξωτερικού
-
20 Ιουλίου 2024 Συνέχεια εργασιών επισκευής στα σχολεία
-
19 Ιουλίου 2024 Επιχείρηση εξόντωσης αδέσποτων με φόλες
-
17 Ιουλίου 2024 Δεν τα βρίσκουν Περιφέρεια και Δήμος για το επίχωμα
-
16 Ιουλίου 2024 50 χρόνια μετά, οι Γαβρισιοί θυμούνται τον δικό τους ήρωα
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος