![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2021/11/ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ-ΠΟΛΙΟΡΚΙΑΣ-ΝΕΑ-1024x768.jpg)
Την «Κατάσταση Πολιορκίας» του Μίκη Θεοδωράκη, σε ποίηση της Ρένας Χατζηδάκη ερμήνευσε το βράδυ της Τετάρτης στην αίθουσα «Β. Πυρσινέλλας» του Πνευματικού Κέντρου, το Μουσικό Σύνολο του Δημ. Ωδείου υπό τη διεύθυνση του Γιώργου Χλίτσιου.
Η εκδήλωση διοργανώθηκε με αφορμή την επέτειο από την εξέγερση του Πολυτεχνείου και εντάσσεται παράλληλα στον πρώτο κύκλο του αφιερώματος του Πνευματικού Κέντρου στον Μίκη Θεοδωράκη. Σολίστ στο τραγούδι ήταν η Μπέττυ Χαρλαύτη και ο Κώστας Θωμαΐδης. Στο Μουσικό Σύνολο του Δημοτικού Ωδείου Ιωαννίνων συμμετέχουν οι: Ελευθέριος Καραγιάννης, κλαρινέτο, Μαρία Μεσσάρη, φλάουτο Γεωργία Αναστάση, πιάνο, Αναστάσιος Ντάφλος, κρουστά, Διονύσιος Ζώης, κρουστά. Χαιρετισμό στην αρχή της εκδήλωσης απηύθυνε ο δήμαρχος Ιωαννίνων Μ. Ελισάφ.
Related Posts
-
5 Ιουλίου 2024 -
-
14 Φεβρουαρίου 2024 Μειώσεις σε δίδακτρα και αλλαγές στα ΚΑΠΗ
-
-
9 Δεκεμβρίου 2023 Από την εκπαίδευση στην παράδοση των γιορτών
-
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.899)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.058)
- Εκδηλώσεις(1.520)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος