![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2020/06/monada-asa.jpg)
Το ΠΑΣΟΚ – Κίνημα Αλλαγής Ιωαννίνων σε σχέση με τις εξελίξεις για τη διαχείριση των απορριμμάτων και την τροπολογία για τις αρμοδιότητες, ασκεί κριτική στον Περιφερειάρχη Αλ. Καχριμάνη, σημειώνοντας ότι «η χώρα διέπεται από νόμους και σε κανένα σημείο του νόμου 4555/2018 δεν αναγράφεται πλην Ηπείρου.
Ας αντιληφθεί επιτέλους ότι θα πρέπει να γίνει μέρος της λύσης και όχι να συνεχίζει να είναι μέρος του προβλήματος, την στιγμή μάλιστα που οι πολίτες της Ηπείρου πληρώνουν δυσβάσταχτους λογαριασμούς κάθε είδους με ευθύνη της κυβέρνησης της ΝΔ».
«Η στάση του κ. Καχριμάνη και στο θέμα των απορριμμάτων κοστίζει πολύ στους Ηπειρώτες (3,5 εκ. ευρώ), ας σταματήσει να τους υπερχρεώνει και ας πράξει τα αυτονόητα, να σεβαστεί τους νόμους που ψηφίζει η ελληνική βουλή» αναφέρει ακόμα.
Related Posts
-
18 Ιουλίου 2024 -
16 Ιουλίου 2024 «Να αλλάξουμε το ΠΑΣΟΚ για να αλλάξουμε και τη χώρα»
-
16 Ιουλίου 2024 Κοινό μέτωπο απέναντι στον ΟΠΕΚΕΠΕ
-
9 Ιουλίου 2024 Φόβοι για «στάση πληρωμών» στα έργα
-
-
4 Ιουνίου 2024 Πίσω από τη βιτρίνα της πόλης, το χάος και η αδιαφορία…
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος