![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2022/08/ΤΣΑΚΝΗΣ-ΓΑΡΔΙΚΙ.jpg)
Το Αυγουστιάτικο φεγγάρι δεν απογοήτευσε τους τολμηρούς, που το βράδυ της Πέμπτης αψήφησαν τον απογευματινό άστατο καιρό και ανηφόρησαν στο λόφο «Καστρί», στον αρχαιολογικό χώρο Πασσαρώνας, για τη συναυλία που διοργάνωσε ο δήμος Ζίτσας.
Ήταν εκεί, ολόγιομο, στο καθιερωμένο ραντεβού και έδωσε τη δική του «χρωματική νότα» στο μουσικό ταξίδι που τους χάρισαν ο Διονύσης Τσακνής και η ταλαντούχα Ιωάννα Καβρουλάκη. Ευχάριστη και γλυκιά μουσική παρένθεση αποτέλεσε η εμφάνιση στη σκηνή των παιδιών της χορωδίας του Κ.Δ.Α.Π. «Ανεμόμυλος» της Κοινωφελούς Επιχείρησης του δήμου που μαζί με τον τραγουδοποιό ερμήνευσαν επιτυχίες του. Η συναυλία πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των εκδηλώσεων που έχει καθιερώσει το υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού με αφορμή την Αυγουστιάτικη Πανσέληνο σε επιλεγμένους αρχαιολογικούς χώρους , μνημεία και μουσεία σε όλη την Ελλάδα. Τη βραδιά άνοιξε με χαιρετισμό της η αντιδήμαρχος Πολιτισμού Παιδείας, Τουρισμού και Ισότητας των Φύλων Γιαννούλα Γεωργούλη καλωσορίζοντας τους καλλιτέχνες και το κοινό.
Related Posts
-
20 Ιουλίου 2024 -
12 Ιουλίου 2024 Πανσέληνος με ρυθμό τάγκο και φλαμέγκο
-
4 Ιουλίου 2024 ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ Pasodoble Español από τη Φιλαρμονική
-
10 Απριλίου 2024 Εκδηλώσεις του Μουσικού Σχολείου Ιωαννίνων
-
28 Νοεμβρίου 2023 ΖΠΑ – 2 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ Το Ηπειρωτικό Ensemble σε μία πρωτότυπη συνάντηση
-
27 Σεπτεμβρίου 2023 «Αλησμονώ και χαίρομαι»
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος