![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2022/09/foto-1024x683.jpg)
Ο Δήμος Ιωαννιτών προσεκλήθη να παρουσιάσει το Διαπολιτισμικό Κέντρο Κοινωνικής Ένταξης «Ακαδημία», ως μια καλή πρακτική κοινωνικής ένταξης των προσφύγων και μεταναστών στη Συνεδρίαση της Επιτροπής Μετανάστευσης, Προσφύγων και Εκτοπισμένων Πληθυσμών
της Κοινοβουλευτικής Συνέλευσης του Συμβουλίου της Ευρώπης που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα στην Αίθουσα Γερουσίας του Κοινοβουλίου, υπό την προεδρία του Έλληνα Βουλευτή Θεόδωρου Ρουσόπουλου.
Ο εκπρόσωπος του Δήμου Ιωαννιτών Χρήστος Παπαδόπουλος, Σύμβουλος Πολιτισμού του Δήμου Ιωαννιτών, εξέφρασε την ανάγκη για την ενεργή συμμετοχή των Δήμων στα κέντρα λήψης αποφάσεων και υπογράμμισε τη σημασία στην πρόσβαση για τη χρηματοδότηση δημοτικών δομών και υποδομών που εμπλέκονται άμεσα στην κοινωνική ένταξη των προσφύγων και μεταναστών στις τοπικές κοινωνίες.
Related Posts
-
23 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουλίου 2024 Συνέχεια εργασιών επισκευής στα σχολεία
-
19 Ιουλίου 2024 Επιχείρηση εξόντωσης αδέσποτων με φόλες
-
17 Ιουλίου 2024 Δεν τα βρίσκουν Περιφέρεια και Δήμος για το επίχωμα
-
12 Ιουλίου 2024 Σφραγίζονται οι μη λειτουργικές «Γωνιές Ανακύκλωσης»
-
4 Ιουλίου 2024 Βελτιωμένη εικόνα με τους καθαρισμούς οικοπέδων
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος