Από τη Δευτέρα 23 Ιανουαρίου θα ξεκινήσουν οι εργασίες για την αναβάθμιση του χώρου στην Λαϊκή Αγορά της Αγίας Μαρίνας.
Όπως ανακοίνωσε ο Δήμος Ιωαννιτών, στο πρώτο στάδιο προβλέπεται η απομάκρυνση των επικίνδυνων υλικών- κατασκευές από αμίαντο- η οποία θα γίνει από εξειδικευμένο και πιστοποιημένο συνεργείο.
Σε όλο το διάστημα των εργασιών η Λαϊκή Αγορά θα λειτουργεί κανονικά με τις απαραίτητες εσωτερικές ρυθμίσεις που θα γίνουν.
«Οι ουσιαστικές παρεμβάσεις για την αναβάθμιση της Λαϊκής συνεχίζονται. Έχουμε παρέμβει στο παρελθόν με μικρότερου βεληνεκούς εργασίες και πλέον δίνουμε έμφαση στην απομάκρυνση επικίνδυνων υλικών.
Συνεχίζουμε την προσπάθεια ώστε να διαμορφώσουμε μια Λαϊκή αγορά που αξίζει στους παραγωγούς και στους συμπολίτες μας. Είχαμε την επιλογή να κλείσουμε την Λαϊκή για κάποιο διάστημα, ωστόσο δεν το κάνουμε, σεβόμενοι τους παραγωγούς που ζουν από αυτή τη δουλειά και φυσικά τους συμπολίτες μας, για αυτό το λόγο ζητώ την κατανόηση όλων για το διάστημα που θα διαρκέσουν οι εργασίες» αναφέρει σε δήλωσή του ο αντιδήμαρχος Βασίλης Βλέτσας.
Related Posts
-
18 Ιουλίου 2024 -
18 Ιουνίου 2024 Μάχη με το χρόνο για την ανάπλαση της πλατείας
-
-
26 Απριλίου 2024 Ένα ιστορικό Χάνι στο προσκήνιο, αναζητά νέες χρήσεις
-
-
21 Μαρτίου 2024 Αναζητούνται εναλλακτικές προτάσεις για την κυκλοφορία
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.907)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.058)
- Εκδηλώσεις(1.520)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος