![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2023/06/ΧΟΙ-ΦΕΣΤΙΒΑΛ1-1024x768.jpg)
Ενθουσίασαν το κοινό που τους αποθέωσε με ένα θερμό και παρατεταμένο χειροκρότημα το βράδυ της Δευτέρας στο θέατρο της ΕΗΜ, οι χορευτές όλων των τμημάτων από τις συμμετέχουσες χώρες στο 6ο Διεθνές Φολκλορικό Φεστιβάλ που διοργάνωσε ο Χορευτικός Όμιλος Ιωαννίνων με τη συνεργασία της περιφέρειας Ηπείρου κα του δήμου Ιωαννιτών.
Η αυλαία για το απόλυτα επιτυχημένο τετραήμερο Φεστιβάλ, που κέρδισε ακόμη και τον απρόβλεπτο καιρό με τις συνεχείς βροχοπτώσεις «έπεσε» το βράδυ της Δευτέρας στο υπαίθριο θέατρο της ΕΗΜ, με την αποχαιρετιστήρια παράσταση από τους χορευτές των τμημάτων από τη Βοσνία – Ερζεγοβίνη, την Αργεντινή, τη Χιλή, το Μεξικό και φυσικά τους χορευτές τμημάτων από τον ΧΟΙ και την υπόλοιπη Ελλάδα. Η έναρξη της τελευταίας ημέρας έγινε με την κοινή παρέλαση των χορευτικών τμημάτων που έλαβαν μέρος στο Φεστιβάλ μαζί με τους εθελοντές, η βοήθεια των οποίων υπήρξε καταλυτική για μία ακόμη φορά, ώστε το Φεστιβάλ να πετύχει τον σκοπό του και να διακριθεί σε οργανωτικό επίπεδο.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
Related Posts
-
22 Ιουνίου 2024 -
8 Ιουνίου 2024 22ο Preveza Jazz Festival Μια μαγική τετραήμερη γιορτή
-
5 Ιουνίου 2024 Ήνορο Ήπειρος με τα φλουριά σου
-
5 Ιουνίου 2024 Γιατί ’ναι μαύρα τα βουνά 2024
-
11 Οκτωβρίου 2023 Σε εξέλιξη οι εκθέσεις του φεστιβάλ Photometria
-
1 Ιουλίου 2023 Συνέχεια στο Φεστιβάλ Ρεμπέτικου
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος