Αθλητικά

Βλέπει το κάθε παιχνίδι χωριστά ο ΠΑΣ

Off

Με την ολοκλήρωση της 22ης αγωνιστικής της Super League ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν βλέπει διαφορετικά τη θέση του στη βαθμολογία, έχει όμως έστω έναν νέο βαθμό.

Η ισοπαλία με τον Άρη το Σάββατο στους Ζωσιμάδες θα μπορούσε να είναι ακόμα και νίκη αν αξιοποιούνταν κάποιες ευκαιρίες, όμως τελικά τον αγώνα τον χαρακτήρισε το άγχος οπότε ίσως και το 0-0 να εξέφρασε και καλύτερα την κατάσταση.

Ο ΠΑΣ είχε κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, ήδη από το το 13’ όταν ο Πέδρο Κόντε έκανε διαγώνιο σουτ ενώ πλασέ του Γιώργου Παμλίδη από πλάγια θέση στο 40’ αντιμετωπίστηκε από τον τερματοφύλακα του Άρη.Ο Κόντε συνέχισε και στο β΄ ημίχρονο να είναι κοντά στο γκολ χωρίς όμως και αποτέλεσμα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα μετά από τέσσερις συνεχόμενες ήττες πήρε ένα θετικό αποτέλεσμα και βλέπει πια τη συνέχεια.

ΠΑΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι, Μπακαδήμας, Κιάκος, Εραμούσπε, Λιάσος, Ριένστρα, Τζίνο, Οσέι-Τουτού, Παμλίδης, Ροσέρο (86’ Ντεμίρ), Κόντε (63’ Λεό).

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Ντουκουρέ (57’ Βέλεθ), Μπένετ (46’ Σουλεϊμάνοφ), Σαβέριο (72’ Μορόν), Ζαμόρα, Μπράμπετς, Φατόρε, Φετφατζίδης (46’ Νταρίντα), Τζούρασεκ (57’ Μάνου Γκαρθία), Οντουμπάτζο, Ρόουζ.

Ο προπονητής

Μιλώντας στη Novasports, ο προπονητής του ΠΑΣ τόνισε ότι «καταρχήν είμαι ικανοποιημένος από την αντίδραση των παικτών μου. Μετά από αρκετό καιρό δεν δεχθήκαμε γκολ, περιορίσαμε μια παραγωγική ομάδα όπως είναι ο Άρης και βάσει των στιγμών που είχε η κάθε ομάδα, αν μια ομάδα έπρεπε να κερδίσει πιστεύω ότι αυτή θα έπρεπε να ήταν η δική μου».

Ο Μιχάλης Γρηγορίου συνέχισε: «Πρέπει να περιορίσουμε ακόμη περισσότερα τα λάθη μας γιατί αυτά μας κράτησαν πίσω. Θα συνεχίσουμε να βλέπουμε το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά και το ξαναλέω ότι κανείς δεν μπορεί να μας ξεγράψει».