![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2024/02/ΝΤΟΥΓΙΑΣ-ΗΜΕΡΙΔΑ.jpg)
«Η νέα μεγάλη παθογένεια της εποχής μας, που είναι η βία και η παραβατικότητα μεταξύ ανηλίκων, βρέθηκε στο επίκεντρο της ενδιαφέρουσας εκδήλωσης – ημερίδας που διοργάνωσε το απόγευμα του Σαββάτου η Ακαδημία Ντούγια στον Πολυχώρο «Δημ. Χατζής».
Ένα ζήτημα με κοινωνικές αλλά και εγκληματολογικές διαστάσεις και προεκτάσεις το οποίο αναλύθηκε διεξοδικά στην ημερίδα από τους ομιλητές. Αυτοί ήταν η Μαρία Τσολάκη, πρόεδρος του Κέντρου Κοινωνικής Πρόνοιας Ηπείρου, ο Νίκος Τζιάκης, παιδοψυχίατρος στο Κοινοτικό Κέντρο Ψυχικής Υγείας Παιδιών και Εφήβων. Ο Αναστάσιος Μώκας, λογοθεραπευτής και ο Γρηγόρης Καρράς, αστυνομικός υποδιευθυντής και διοικητής του Τμήματος Τροχαίας Ιωαννίνων.
Έναν σύντομο χαιρετισμό απηύθυνε στην αρχή της εκδήλωσης ο Νίκος Ντούγιας ενώ την εκδήλωση συντόνισε η δημοσιογράφος του ITV, Αγγελική Καραλή.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος