![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2021/01/pnevmatiko.jpg)
Μία μουσική διαδρομή από την καρδιά του κλασικισμού ως τις παρυφές των εθνικών σχολών και από τα αυτοκρατορικά κτίρια της Αυστρίας ως τα φιόρδ της Νορβηγίας παρουσιάζει διαδικτυακά το Πνευματικό Κέντρο Δήμου Ιωαννιτών, την Τετάρτη 6 Ιανουαρίου και ώρα 21:00, στο κανάλι του στο YouTube.
Ο Κωνσταντίνος Λεοντάρης και η Λαμπρίνα Πρεβεζιάνου θα ερμηνεύσουν έργα για βιολί και πιάνο από τους συνθέτες L.van Beethoven και Edvard Grieg. Όπως αναφέρουν οι δύο μουσικοί πρόκειται για μια «μουσική γεμάτη εναλλαγές και χρώματα, μουσική που χορεύει, που φλερτάρει με το φολκλόρ, μουσική που θριαμβεύει, μουσική που γκρεμίζει, έστω και διαδικτυακά, τα τείχη της πολιτιστικής σιωπής!». Στο YouTube, Πνευματικό Κέντρο Δήμου Ιωαννιτών
Related Posts
-
5 Ιουλίου 2024 -
-
14 Φεβρουαρίου 2024 Μειώσεις σε δίδακτρα και αλλαγές στα ΚΑΠΗ
-
-
9 Δεκεμβρίου 2023 Από την εκπαίδευση στην παράδοση των γιορτών
-
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος