Την Υπουργό Παιδείας Νίκη Κεραμέως υποδέχτηκε στο Διοικητήριο της Περιφέρειας ο Περιφερειάρχης Ηπείρου Αλέξανδρος Καχριμάνης, την οποία ενημέρωσε για πρωτοβουλίες της Περιφέρειας αναφορικά με την επαγγελματική εκπαίδευση, την υλοποίηση προγραμμάτων έρευνας και καινοτομίας, τη συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων και ειδικά σε ζητήματα κτιριακών υποδομών της Αρχιτεκτονικής Σχολής.
Επίσης αναφέρθηκε και στην σταθερή θέση της Περιφέρειας για στήριξη των πανεπιστημιακών σχολών που λειτουργούν σε Άρτα- Πρέβεζα. Στη συνάντηση παραβρέθηκαν Αντιπεριφερειάρχες και η βουλευτής κ. Μαρία Κεφάλα.
Related Posts
-
18 Ιουλίου 2024 -
16 Ιουλίου 2024 Κοινό μέτωπο απέναντι στον ΟΠΕΚΕΠΕ
-
9 Ιουλίου 2024 Φόβοι για «στάση πληρωμών» στα έργα
-
4 Μαΐου 2024 «Το Πάσχα ας γίνει και φέτος αφετηρία αισιοδοξίας»
-
9 Απριλίου 2024 Ανασκεύασε την τοποθέτησή του για τις σήραγγες της Εγνατίας
-
30 Μαρτίου 2024 Μια γροθιά για τη νίκη η οικογένεια του ΠΑΣ
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος