![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2016/04/dimarxeio-pogoniou.jpg)
Όπως ανακοίνωσε ο Δήμος Πωγωνίου, υπαλλήλους της Οικονομικής Υπηρεσίας του Δήμου Πωγωνίου προσποιούνται επιτήδειοι που επικοινωνούν με δικαιούχους χρηματικών ενταλμάτων ζητώντας τους περαιτέρω στοιχεία, όπως τραπεζικό λογαριασμό, προκειμένου να γίνει, όπως ισχυρίζονται, κατάθεση των χρημάτων που τους οφείλονται από το Δήμο.
«Πρόκειται για μία ακόμη απάτη καθώς οι Υπηρεσίες του Δήμου δεν πρόκειται ποτέ να ζητήσουν τηλεφωνικά τέτοιου είδους στοιχεία, τα οποία έχουν άλλωστε ήδη καταχωρημένα. Οι επιτήδειοι έχουν συλλέξει τα στοιχεία των δικαιούχων από τη «Διαύγεια» όπου αναρτώνται, μεταξύ άλλων, όλες οι αναθέσεις και τα εντάλματα πληρωμών.
Παρακαλούμε οι πολίτες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί και οι αποδέκτες τέτοιων τηλεφωνημάτων να ενημερώσουν άμεσα τις αρμόδιες αστυνομικές αρχές», αναφέρει η ανακοίνωση.
Related Posts
-
16 Ιουλίου 2024 -
-
2 Ιουλίου 2024 Έρευνα για τα πέτρινα γεφύρια στο Πωγώνι
-
7 Ιουνίου 2024 «Παιχνίδια στο Πωγώνι 2024»
-
-
18 Μαΐου 2024 Οι μαθητές ενημερώνονται για τη λειτουργία των ΚΕΠ
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος