Σε μια πρωτότυπη, αλλά και ουσιαστική κίνηση αναβάθμισης της εικόνας της πόλης προχωρά ο Δήμος Ιωαννιτών με την δράση «Καθαρίζω και Ζωγραφίζω τα ΚΑΦΑΟ του κέντρου των Ιωαννίνων».
Η δράση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο και την Κυριακή 18 και 19 Μαρτίου σε περιοχές του κέντρου της πόλης και γίνεται σε αγαστή συνεργασία με τον Οργανισμό Τηλεπικοινωνιών Ελλάδας (ΟΤΕ) και με την συμμετοχή εικαστικών εργαστηρίων της πόλης μας (Atelier Fardella, Ζωγραφίζω, Color Palette, εικαστικό εργαστήρι Πολιτιστικού Συλλόγου Κατσικάς) καθώς και τη συνδρομή τοπικών εθελοντικών ομάδων και οργανισμών (Take Action, Δίκτυο Νέων Ηπείρου, ΚΕΘΕΑ, Κέντρο Νέων Ηπείρου, Pagouristas, Νοιάζομαι και Δρω, Μονάδα Διαχείρισης Προστατευόμενων περιοχών Ηπείρου και ενεργών πολιτών).
Related Posts
-
23 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουλίου 2024 Συνέχεια εργασιών επισκευής στα σχολεία
-
19 Ιουλίου 2024 Επιχείρηση εξόντωσης αδέσποτων με φόλες
-
17 Ιουλίου 2024 Δεν τα βρίσκουν Περιφέρεια και Δήμος για το επίχωμα
-
12 Ιουλίου 2024 Σφραγίζονται οι μη λειτουργικές «Γωνιές Ανακύκλωσης»
-
4 Ιουλίου 2024 Βελτιωμένη εικόνα με τους καθαρισμούς οικοπέδων
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.902)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.058)
- Εκδηλώσεις(1.520)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος