![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2023/05/ΝΟΙ-ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ-ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ-ΝΕΩΝ1.jpg)
Έξι αθλητές-τριες του Ναυτικού Ομίλου Ιωαννίνων στελεχώνουν την Εθνική Ομάδα που αναχώρησε χτες το πρωί για την γαλλική πόλη Brive la Gairlad προκειμένου να αγωνιστεί στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων που θα πραγματοποιηθεί στις 20 και 21 Μαΐου.
Οι Κωστούλας Βασίλης και Κούτρας Δημήτρης, αμιγώς πλήρωμα του Ν.Ο.Ι., θα αγωνιστούν στο αγώνισμα της Δικώπου άνευ Εφήβων, στο οποίο πέρυσι κατέλαβαν την 6η θέση στον Τελικό του αγωνίσματος. Οι Δημητρίου Στέφανος και Λάππας Αριστοτέλης Ευάγγελος θα αγωνιστούν στην Τετράκωπο άνευ Εφήβων, ο Καραγιάννης Κωσταντίνος στο Τετραπλό Σκιφ Εφήβων και η Ντάρα Νεφέλη στο τετραπλό Σκιφ Νεανίδων στο οποίο συμμετείχε και πέρυσι καταλαμβάνοντας την 6η θέση στον Τελικό του αγωνίσματος.
Την εθνική ομάδα στελεχώνουν συνολικά 23 αθλητέ που συνθέτουν 8 πληρώματα.
Related Posts
-
23 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουλίου 2024 Για την υπεράσπιση του τίτλου ο ΝΟΙ στην Καστοριά
-
4 Ιουνίου 2024 Σπουδαίες εμφανίσεις από τα «κουπιά» του Ν.Ο.Ι.
-
-
12 Απριλίου 2024 ΝΟΙ – Παρέλαβε τα κύπελλα του Πρωταθλητή και Πολυνίκη Ελλάδος
-
20 Φεβρουαρίου 2024 Νέα Διοίκηση στον Ναυτικό Όμιλο Ιωαννίνων
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος