![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2023/12/ΠΛΙΑΚΟΣ-ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ-ΕΥΞΕΙΝΗ-ΠΟΛΗ.jpg)
Σε θετικό κλίμα πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τρίτης η συνάντηση του Δημάρχου Ζίτσας, Μιχάλη Πλιάκου, με τον Πρόεδρο του Ευρωπαϊκού Ομίλου Εδαφικής Συνεργασίας (Ε.Ο.Ε.Σ.) «Ευξεινη πόλη» και Δήμαρχο Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης, Γρηγόρη Κωνσταντέλλο.
Ο Πρόεδρος του Ε.Ο.Ε.Σ. “΄Ευξεινη πόλη” συνοδευόμενος από τον Αντιπρόεδρο Οικονομικών υπηρεσιών & Κοινωνικής πολιτικής, Χρυσόστομο Βούζα και τον συνεργάτη του ομίλου, Αργύρη Παξινό, επισκέφθηκε τον Δήμαρχο στο Δημαρχείο όπου παρουσία του Αντιδημάρχου Δημήτριου Λάμπρου, συζήτησαν θέματα κοινού ενδιαφέροντος που αφορούν στην περαιτέρω ανάπτυξη δράσεων και προγραμμάτων για τη νέα δημοτική θητεία.
Σημειώνεται ότι ο Δήμος Ζίτσας ως μέλος του Ευρωπαϊκού Ομίλου Εδαφικής Συνεργασίας (Ε.Ο.Ε.Σ.) “΄Ευξεινη πόλη” μπορεί να συμμετέχει σε ευρωπαϊκά προγράμματα με επίκεντρο την περιβαλλοντική και τουριστική ανάπτυξη, τον αγροτικό τομέα, τον πολιτισμό, καθώς και δράσεις που αναδεικνύουν τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της περιοχής.
Related Posts
-
26 Ιουλίου 2024 -
20 Ιουνίου 2024 Φεστιβάλ παραδοσιακών χορών στον Δήμο Ζίτσας
-
15 Ιουνίου 2024 Πάνω από 700 αθλητές στο 1ο Τουρνουά Ακαδημιών Ποδοσφαίρου
-
12 Ιουνίου 2024 Φθηνότερα εισιτήρια, περισσότερα δρομολόγια
-
-
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος