![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2024/02/ΔΗΜΟΣ-ΠΩΓΩΝΙΟΥ-ΠΑΡΚΟ-ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗΣ-ΑΓΩΓΗΣ1-1024x768.jpg)
Το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής Δήμου Πωγωνίου επέλεξαν για την πρώτη τους σχολική εκδρομή οι μαθητές της Α’ Τάξης του 3ου Δημοτικού Σχολείου Μαρμάρων.
Τα παιδιά παρακολούθησαν την ενημέρωση που τους έδωσε ο Διοικητής του Α.Τ. Πωγωνίου Αστυνόμος Α’ Χριστόφορος Κολιός σχετικά με τον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας αλλά και τις συμβουλές οδικής συμπεριφοράς. Το μάθημα οδικής συμπεριφοράς πέρασε από τη θεωρία στην πράξη με τους μαθητές να οδηγούν τα ηλεκτροκίνητα οχήματα που διαθέτει ο Δήμος Πωγωνίου. Όλοι οι μαθητές ήταν εξαιρετικοί οδηγοί και έλαβαν στο σύνολό τους το «Δίπλωμα Άριστου Μελλοντικού Οδηγού». Τα σχολεία που επιθυμούν να επισκεφθούν το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής του Δήμου Πωγωνίου μπορούν να προγραμματίσουν την εκδρομή τους στο τηλ. 2653360129 και στην κ. Σοφία Τσέπα.
Related Posts
-
16 Ιουλίου 2024 -
-
2 Ιουλίου 2024 Έρευνα για τα πέτρινα γεφύρια στο Πωγώνι
-
7 Ιουνίου 2024 «Παιχνίδια στο Πωγώνι 2024»
-
-
18 Μαΐου 2024 Οι μαθητές ενημερώνονται για τη λειτουργία των ΚΕΠ
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος