![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2024/03/ΜΑΧΗ-ΑΓΙΑΣ-ΝΑΠΑΣ-724x1024.jpg)
Στην Αγία Νάπα θα πραγματοποιηθεί σε λίγες ημέρες η Β’ Φάση Αδελφοποίησης με το Δήμο Πωγωνίου.
Τους δύο Δήμος συνδέει ο Εθνικός Ήρωας Οπλαρχηγός Χατζημιχάλης Νταλιάνης, ο οποίος γεννήθηκε στο Δελβινάκι του Δήμο Πωγωνίου και πολέμησε στη Μάχη της Αγίας Νάπας.
Η Α’ Φάση της Αδελφοποίησης είχε πραγματοποιηθεί στην ιστορική έδρα του Δήμου Πωγωνίου στις 17 Μαΐου με τους δύο Δημάρχους Κωνσταντίνο Καψάλη και Χρίστο Ζαννέττου να επισημαίνουν ότι διαμορφώνεται ένα κοινό πλαίσιο δράσεων και ανταλλαγής εμπειριών σε διάφορους τομείς διοίκησης, αθλητισμού, τέχνης και πολιτισμού.
Η τελετή θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 23 Μαρτίου στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων του Δήμου Αγίας Νάπας για την Εθνική Παλιγγενεσία, που πραγματοποιούνται υπό την αιγίδα του Προέδρου της Κυπριακής Δημοκρατίας Νίκου Χριστοδουλίδη.
Related Posts
-
16 Ιουλίου 2024 -
-
2 Ιουλίου 2024 Έρευνα για τα πέτρινα γεφύρια στο Πωγώνι
-
7 Ιουνίου 2024 «Παιχνίδια στο Πωγώνι 2024»
-
-
18 Μαΐου 2024 Οι μαθητές ενημερώνονται για τη λειτουργία των ΚΕΠ
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.902)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.058)
- Εκδηλώσεις(1.520)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος