![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2021/06/ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ-ΚΕΝΤΡΟ2-1024x768.jpg)
Συγκεκριμένα, αμέσως μετά την επίσκεψη του κ. Μητσοτάκη στην Περιφέρεια, ο πρόεδρος του ΠΕΑΚΙ, Παντελής Κολόκας, μετά από συνεργασία με τον Περιφερειάρχη, Αλέξανδρο Καχριμάνη, παρέδωσε στον Πρωθυπουργό, ένα σύντομο, ενημερωτικό υπόμνημα, αναφορικά με το τι έχει γίνει έως σήμερα και τι πρέπει να γίνει στο άμεσο μέλλον, ώστε το Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ του Ελληνικού, να μεταφερθεί στα Ιωάννινα.
Ο Πρωθυπουργός, άκουσε για λίγα λεπτά τον κ. Κολόκα και το σκεπτικό της μεταφοράς του Γηπέδου στα Ιωάννινα, και στη συνέχεια του ανέφερε πως θα εξετάσει το συγκεκριμένο θέμα, δείχνοντας ιδιαίτερο ενδιαφέρον για ένα μείζον ζήτημα που για χρόνια απασχολεί την τοπική κοινωνία.
Related Posts
-
15 Ιουνίου 2024 -
4 Ιουνίου 2024 Ο Πρωθυπουργός για την «οικουμενική κληρονομιά» του Ζαγορίου
-
28 Μαΐου 2024 Έμπρακτη δέσμευση για την προστασία της περιοχής
-
-
9 Φεβρουαρίου 2024 Πρόσβαση για όλους στα περιφερειακά έργα
-
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος