![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2021/12/ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ-ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ-Δ.-ΠΩΓΩΝΙΟΥ2-1024x768.jpg)
Ιδιαίτερα σημαντική είναι για το Κοινωνικό Παντοπωλείο και Συσσίτιο του Δήμου Πωγωνίου η στήριξη επιχειρήσεων, φορέων αλλά και πολιτών που προσφέρουν τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης, καλύπτοντας τις αυξημένες ανάγκες της δομής.
Τις τελευταίες ημέρες κι εν όψει των εορτών των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς, η στήριξη είναι ακόμη μεγαλύτερη χαρίζοντας χαμόγελα στους δημότες που αντιμετωπίζουν οικονομικές δυσκολίες.
Οι δύο δομές εξυπηρετούν συνολικά 240 δημότες και υλοποιήθηκαν σε σύμπραξη του Δήμου Πωγωνίου με το Φορέα Παροχής Υποστηρικτικών Υπηρεσιών «Ευρωπαϊκό Πολιτιστικό και Ερευνητικό Κέντρο Αθηνών» (Φ.Π.Σ.Υ.Υ. «Ε.Π.Ε.Κ.Α.»).
Related Posts
-
16 Ιουλίου 2024 -
-
2 Ιουλίου 2024 Έρευνα για τα πέτρινα γεφύρια στο Πωγώνι
-
7 Ιουνίου 2024 «Παιχνίδια στο Πωγώνι 2024»
-
-
18 Μαΐου 2024 Οι μαθητές ενημερώνονται για τη λειτουργία των ΚΕΠ
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος