![](https://www.ele.gr/wp-content/uploads/2022/03/ΤΖΙΟΒΑΣ-724x1024.jpg)
Τιμητική εκδήλωση για τον Καθηγητή Νεοελληνικών Σπουδών του Πανεπιστημίου του Μπέρμιγχαμ, Δημήτρη Τζιόβα, ο οποίος πρόσφατα τιμήθηκε με το Μεγάλο Βραβείο Γραμμάτων για τη συνολική του προσφορά στα Ελληνικά Γράμματα, διοργανώνει το Πνευματικό Κέντρο του Δήμου Ιωαννιτών την Τετάρτη 25 Μαΐου και ώρα 20:30, στον Πολιτιστικό Πολυχώρο «Δ. Χατζής».
Ομιλητές θα είναι, ο Δημήτρης Τζιόβας, ο Γιάννης Παπαθεοδώρου, Αναπληρωτής Καθηγητής Νεοελληνικής Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών, η Ελένη Παπαργυρίου, Δρ. Φιλολογίας του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης. Συντονίζει ο Κώστας Καραβίδας, Μέλος Ε.ΔΙ.Π. Τμήματος Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.
Related Posts
-
22 Νοεμβρίου 2023 -
-
12 Οκτωβρίου 2022 Μεγάλη προσφορά στην κοινωνία και την πόλη
-
21 Σεπτεμβρίου 2022 ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΗ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ Τιμητική εκδήλωση στη μνήμη του Γιάννη Δάλλα
-
21 Μαΐου 2022 Τιμητική εκδήλωση για τον Καθηγητή Δημήτρη Τζιόβα
-
14 Μαΐου 2022 Τιμητική εκδήλωση για τον Καθηγητή Δημήτρη Τζιόβα
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος