Τον Δήμαρχο Κόνιτσας Νικόλαο Εξάρχου επισκέφθηκαν την Πέμπτη μαθητές και εκπαιδευτικοί από σχολεία της Massafra της Ιταλίας, συνοδευόμενα από την εκπαιδευτικό του ΕΠΑΛ Κόνιτσας Βασιλική Γούσια, στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος που υλοποιεί το ΕΠΑΛ Κόνιτσας στο Erasmus.
Στη συνάντηση παρευρέθηκαν και οι Αντιδήμαρχοι Δημήτριος Χήρας, Νικόλαος Τσιαλιαμάνης και Αριστείδης Λαζογιάννης, καθώς ως εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του ΕΠΑΛ η Χριστίνα Γιαννούση.
Ο Δήμαρχος καλωσόρισε τους μικρούς και μεγάλους επισκέπτες τονίζοντας την χαρά του για την επίσκεψη, σημειώνοντας πως τέτοιες δράσεις στοχεύουν στην απόκτηση επιπλέον γνώσεων και θετικών εμπειριών. Σε εκπαιδευτικούς και μαθητές προσφέρθηκαν αναμνηστικά δώρα και χάρτες της περιοχής μας και αφού ευχαρίστησαν για τη φιλοξενία συνέχισαν την περιήγηση στην περιοχή.
Related Posts
-
16 Ιουλίου 2024 -
16 Ιουλίου 2024 Μαθαίνοντας τις αξίες του Κοινοβουλευτισμού και της συμμετοχής
-
20 Ιουνίου 2024 ΖΩΣΙΜΑΙΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ – Συμμετείχαν 4.783 μαθητές από 170 σχολεία
-
15 Ιουνίου 2024 Γιατί ’ναι μαύρα τα βουνά 2024
-
11 Ιουνίου 2024 Ιταλικές εμπειρίες για τους σπουδαστές της Γαλακτοκομικής
-
7 Ιουνίου 2024 Εκπαίδευση και μάθηση μέσα από το παιχνίδι
Κατηγορίες
- Επικαιρότητα(18.898)
- Πολιτικό Ρεπορτάζ(491)
- Ελλάδα(127)
- Οικονομία(1)
- Πολιτισμός(4.055)
- Εκδηλώσεις(1.519)
- Ήπειρος(1.957)
- Αθλητικά(2.819)
Αρθρογραφία
Είσοδος